PSİNEMA

Anla ve Özgürleş

19 Kasım 2009, Dekalog 1

Sinema Filmleriyle Kişisel Gelişim Eğitimi (ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi)

19 Kasım 2009, Dekalog 1

Mesajgönderen Faruk Gençöz » Çrş Eki 28, 2009 8:59 am

AGNOSCO et LIBERTAS (Anla ve Özgürleş) Psikolojik Gelişim Amaçlı Eğitim

Eğitim Programı: 19 Kasım 2009 Perşembe, Saat: 19.00, ODTÜ SEM

Süre: 2 Saat

Son Basvuru Tarihi: 16 Kasım 2009

Ücret (KDV Dâhil): 35 TL

Eğitmen: Prof. Dr. Faruk Gençöz (ODTÜ Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi)

Kimler Katılabilir: Kişisel gelişim sağlamak isteyen, sinema filmi seyretmekten ve tartışmaktan hoşlanan tüm yetişkinler katılabilir.

Eğitimin Hedefi: Sinema filmlerini psikolojik yönlerden analiz ederek seyredenlerin psikolojik gelişimlerine ve entellektüel repertuarlarına katkı sağlamak.

Eğitimin İçeriği: Katılımcılar duyurusu yapılan filmi toplantı saatinden önce seyrederler (Film SEM'den temin edilebilir). Toplantı en fazla 20 kişilik bir grupla yapılır. Katılımcılardan kendilerini gruba tanıtmaları ve filmi nasıl bulduklarını daha çok duygulara dayalı olarak anlatmaları istenir. Daha sonra filmin psikolojik analizi sunulur ve katılımcıların daha önce yaptıkları yorumların yapılan analizle ilgili bağlantıları tartışılır. Bu tartışma filmin konusunun katılımcıların psikolojilerine bağlanabileceği yolu teşkil eder. Filmle ilgili tartışılan konuların gerçek hayattaki yerleri sorgulanır ve bilimsel perspektif çerçevesinde değerlendirmeler yapılır.

Tartışılacak Film: Dekalog 1 (Kieslowski, 1988). 55 dakika (Pawel kendisine hediye olarak alınan patenlerle donmuş göl üzerinde kaymak ister. Akademisyen baba hesaplar yaparak gölün kaymak için elverişli olduğunu saptar. Ancak işler beklendiği gibi gitmez.)

Önemli Not: Kesin kayıt için kurs ücretini ilgili hesaba yatırıp dekontu başvuru formu ile birlikte bize en geç son başvuru tarhine kadar ulaştırmanız gerekmektedir.

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM)
210 35 46
sem@metu.edu.tr
sem.metu.edu.tr
Kullanıcı avatarı
Faruk Gençöz
Psinema Projesi Yöneticisi

Film türü tercihi: Dram

Mesajgönderen Faruk Gençöz » Çrş Eki 28, 2009 4:44 pm

Resim
Kullanıcı avatarı
Faruk Gençöz

Mesajgönderen Faruk Gençöz » Sal Kas 17, 2009 2:33 pm

ODTÜ-SEM' e son başvuru tarihi olan 16'sına kadar sadece 4 kişi kayıt yaptırdığından toplantının yapılabilme şartları oluşmamıştır. Bu durumda toplantı tarihinin ertelenmesi söz konusudur. Kayıtlar açık tutulmaya devam edilecek ve kayıt yapanların sayısı 12'ye ulaştığı gün yeni toplantı tarihi ilan edilecektir.
Kullanıcı avatarı
Faruk Gençöz

Dön AGNOSCO ET LIBERTAS

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir